fbpx
Eğitim Koçluğu

YKS için Eğitim Koçluğu Hizmeti

YKS'ye Hazırlık Koçluğu ve Faydaları

YKS sınavına hazırlanan bir öğrenci ve ailesi için yaklaşık 10 ay sürecek zorlu bir maraton başlıyor demektir. YKS için eğitim koçluğu hizmeti, bu zorlu süreci yönetebilmek için tasarlanmıştır.

Eğitim Koçluğu Sistemi Nedir?

Eğitim koçluğu sistemi öğrencinin YKS hazırlık sürecinde işini kolaylaştıran hizmetler bütünüdür. Eğitim koçu ve öğrenci, sınav hazırlık süresince haftalık planlı görüşmeler yapar. Bu görüşmelerde öğrenciye sadece ders programı yapılmaz. Öğrencinin motivasyonunu üt düzeyde tutabilmesi hedeflenir. Öğrencinin sınav motivasyonunu koruyabilmesi için eğitim koçu;

YKS Eğitim Koçluğu Faydaları:

  • Öğrenciyi tanır ve ona uygun ders çalışma stillerini belirler.
  • Öğrencinin sadece ders başarısı ile ilgilenmez. Onu bir birey olarak ele alır ve sosyal hayatı ile birlikte değerlendirir.
  • Öğrencinin ders konusundaki eksikliklerini tespit eder. Bu eksikleri kapatması konusunda öğrenciyi yönlendirir.
  • YKS için eğitim koçluğu sadece haftalık planlı görüşmeler şeklinde ilerlemez. Öğrenci ve eğitim koçu her gün haberleşirler ve iletişim halinde olurlar.
  • Eğitim koçu öğrencinin ders çalışma haricindeki ihtiyaçlarını da tespit eder. Sınavlarda hızlı okuma ve dikkat yönetimi gibi eksiklere yönelik tavsiyeler sunar.
  • Sınav stresi ve heyecanı gibi olumsuz durumlarla baş edebilmesini sağlar.
  • YKS hazırlık koçluğu sadece öğrenciyle değil aile ile de yürütülür. Öğrenci ve ailenin işini kolaylaştırmak için aileye de tavsiyeler sunulur.
Eğitim Koçluğu Öğrenciye Destek Olur
Eğitim Koçluğu Öğrenciye Destek Olur

Eğitim Koçluğu Faydalı mı?

YKS hazırlık sürecinde hem öğrenci hem de ailesi birçok zorlukla karşılaşır. Zaman zaman stres ve gerginlik kaynaklı aile içi çatışmalar bile görülebilmektedir. Bunun yanında neyin, nasıl yapılması gerektiği de ayrı bir sorun olabilmektedir. Eğitim koçluğu sistemi tam da bu noktalarda devreye girer. Hem öğrencinin, hem de ailesinin YKS hazırlık sürecinde işini kolaylaştırır. Bu sayede öğrencinin başarısı yükselir. Aile de çocuğu ile beraber daha rahat bir sınav senesi geçirir.

Eğitim koçu ve öğrenci ilişkisi ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğitim koçluğunun öğrenciye katkılarını öğrenmek için https://www.oguzbal.com.tr/egitim-kocu-ve-ogrenciye-katkilari/ sayfama da göz atabilirsiniz.

Online Eğitim Koçluğu Mümkün mü?

Evet eğitim online eğitim koçluğu mümkün. YKS için eğitim koçluğu hizmeti görüntülü görüşme ya da telefon görüşmesi üzerinden dünyanın her yerine verilebilir. Burada önemli olan öğrencinin eğitim koçu ile rahat görüşebileceği bir ortamın sağlanmasıdır.

Eğitim Koçluğu Ücretleri Ne Kadar?

Eğitim koçluğu seans ücretleri konusunda tek bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Kimi eğitim koçu ya da kurumlar seans başına ücret talep eder. Kimileri ise aylık ücret talep ederler. Eğitim koçluğu seans ücretleri 75 TL – 250 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Aylık eğitim koçluğu ücretleri ise 500 TL – 1200 TL arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın